Başkan'ın Mesajı

Değerli Hemşerilerim,

Dünyanın saklı cennetlerinden biri olan Marmara Adalarımız nadide doğal, kültürel ve beşeri zenginliklere sahiptir. Bu değerlerin korunması ve geliştirilmesi ile Marmara Adalarının tanıtımı yanında, Marmara Adalarında yaşayanlar ve Marmara Adaları ile her türlü sosyal ve kültürel bağları olanların sosyal dayanışması ve yardımlaşması amacı ile 2016 yılının Mayıs ayında MARMADER kurulmuştur.

Geçmiş dönemlerde bu amaca yönelik girişimler oldu ise de, bu iyi niyetli gayretler sürdürülememiştir. Gecikmiş te olsa Marmara Adaları, MARMADER ile adalarımızın bütününe hizmet verecek olduğuna inandığımız bir sivil toplum kuruluşuna kavuşmuştur.

Adalarımızın doğal, kültürel ve sosyal değerlerinin korunması, geliştirilmesi,  ulusal ve uluslararası düzeyde etkin tanıtımı başta olmak üzere derneğimiz,

hemşerilerimiz arasında kapsamlı bir iletişim ağı kurarak köprü olmak,   dayanışma ve yardımlaşmayı arttırmak ve geliştirmek üzere pek çok alanda çalışmalar başlatmıştır.

Çalışmalarımızı siyaset üstü bir anlayışla her kişi kurum ve kuruluşa eşit mesafede yürütme ilkesine sadık kalarak, bilimin ışığında ve hukuk kuralları içerisinde yürütmeye ve bu duruşumuzdan asla ödün vermemeye kararlıyız.

Hedeflerimize ulaşmak için, merkezi ve yerel yönetimlerin tüm kademeleri ile, üniversitelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, ulusal ve uluslararası otoritelerle, yerel ve ulusal basın ve yayın organlarımız ile, hepsinden önemli ve değerli olanı siz değerli hemşerilerimiz ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde, istişare ve ortak akılla, adalarımız için en iyisine ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız.

Yasaların bizlere verdiği yetkiler ve toplumsal sorumluluğumuz gereği, yeri geldiğinde adalarımız için yapılanlara tüm gücümüzle destek verecek, gerekli olması halinde de yapıcı uyarı, eleştiri ve önerilerimizi hiçbir tesir altında kalmadan ve çekinmeden muhataplarımızla paylaşacağız.

Adalarımızın yönetiminde merkezi yönetim ve yerel yönetimin yanında en önemli unsurun sivil toplum kuruluşları olduğunun bilinci ile, Marmara Adalarında kurulmuş ve faaliyette bulunan tüm kardeş derneklerimiz ile, ortak paydada buluştuğumuz her konuda birlikte hareket edecek, aynı zamanda müstakilen de proje ve çalışmalarımızı kararlılıkla devam ettireceğiz.

Tüm gücümüzü sizlerden aldığımız bilinci ile tüm hemşerilerimizi en kısa zamanda MARMADER büyük ailemiz içerisinde görmeyi arzu ediyoruz.

Unutmayalım “ Marmader Marmara Adaları’nın Geleceğidir…”

Saygı ve sevgilerimle,

 

Ceyhun TARGIN

Yönetim Kurulu Başkanı